Prezent na Dzień Matki

Dzień Matki to święto, które stanowi wyraz szacunku dla wszystkich matek. W Polsce obchodzi się je 26 maja. To dzień w którym dzieci obdarowują swoje rodzicielki kwiatami, laurkami i innymi prezentami.

To, co charakterystyczne dla Dnia Matki to bardzo długie kolejki w kwiaciarniach. Wszak, jednym z najczęściej wybieranych prezentów są po prostu kwiaty. Jeśli jednak chcesz wykazać się nieco większą kreatywnością – koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

10 kreatywnych pomysłów na Dzień Matki!

 1. Ramka ze zdjęciami
  Prostym, acz bardzo osobliwym prezentem może okazać się ramka ze zdjęciami. To prezent, który przy odpowiednim doborze zdjęć może wręcz wzruszyć. Koszt takiego giftu wraz z wywołaniem zdjęć to kilkadziesiąt złotych.
 2. Personalizowana koszulka
  „Najlepsza mama na całym świecie”, „Najlepsza mamusia”, „Cudowna mamuśka” – to tylko kilka prostych haseł, które możesz umieścić na personalizowanej koszulce. Z całą pewnością, Twoja rodzicielka z dumą będzie zakładać swój prezent. Koszt koszulki wraz z napisem to kilkadziesiąt złotych.
 3. Kreatywna prezentacja/film
  Chcesz zaskoczyć swoją mamę? Stwórz wyjątkową prezentację lub film składający się ze zdjęć i opisów przeróżnych historii. To jeden z tych prezentów, który nie tylko ucieszy, ale i wzruszy. Film/Prezentację stworzymy wykorzystując bezpłatne oprogramowanie. Inwestujemy jedynie swój czas.
 4. Zabieg relaksacyjny/pielęgnacyjny
  Za kreatywną propozycję uznać należy również zabieg pielęgnacyjny/relaksacyjny. Masaż, odnowa biologiczna czy wizyta w SPA – to wszystko z całą pewnością ucieszy Twoją mamę. Pamiętaj jednak o tym, by dobierać zabiegi w taki sposób, by były odpowiednie dla stanu/kondycji zdrowia najbliższej Ci osoby.
 5. Przyjęcie – niespodzianka.
  Zaskocz swoją rodzicielkę i… zorganizuj małą imprezę z okazji Dnia Matki. To z całą pewnością zrobi na niej wrażenie i poprawi jej humor. Koszt takiego przedsięwzięcia zależny jest od skali wydarzenia. Nie mniej jednak – przy udziale reszty rodzeństwa wcale nie będzie zbyt duży.
 6. Zaproś ją…
  … gdzie tylko chcesz. Restauracja? Kino? A może Kręgle? Wybierz takie miejsce w którym Twoja mama będzie czuła się komfortowo. Wszak, to ma być jej wieczór! Zorganizuj tak czas, aby przez tę chwilę poczuła się jak najszczęśliwsza mama na świecie. Koszt? W granicach 100-200 złotych.
 7. Wspólne zakupy
  Kobiety uwielbiają shopping! Zabierz swoją mamę na zakupy! Pozwól jej przebierać w kreacjach i oczywiście – płać za wszystko. Koszt? Elastyczny! Pamiętaj: im bardziej udane zakupy, tym mniej zostaje w portfelu!
 8. Kosmetyki
  Pomysł wydaje się być banalny, ale… przy odpowiednim zaangażowaniu, tj. sprawdzeniu linii kosmetyków z których korzysta Twoja mama, może być naprawdę trafny. Budżet? Wszystko zależy od Ciebie. Wszak, możesz zakupić zarówno kredkę do oczu za kilka złotych, jak i zestaw maseczek za 100 i więcej.
 9. Biżuteria
  Błyskotki kocha każda kobieta. Nowy łańcuszek, bransoletka czy brożka? Sama zdecyduj! U jubilera z całą pewnością jest mnóstwo przedmiotów, które uszczęśliwią Twoją mamę.
 10. Personalizowany kosz
  Wybierz ulubioną kawę, czekoladę, słodycze, wino i inne produkty, które są charakterystyczne dla Twojej mamy. Zapakuj to w ładny kosz i gotowe! Pamiętaj jednak, by nie korzystać z tzw. „gotowców”, gdyż te mogą nie trafić w gust.

 

Podziel się swoim pomysłem!
Zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoim pomysłem na prezent w komentarzach pod tym artykułem. Mamy nadzieję, że zarówno powyższe, jak i poniższe treści będą stanowiły inspirację dla wielu osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*