Pomysł na prezent dla ogrodnika

Osoba, którą pragniesz obdarować uwielbia spędzać czas w ogrodzie? Chcesz ją pozytywnie zaskoczyć? Poznaj 10 prezentów – zarówno nisko, jak i wysokobudżetowych. Sprawdź co kupić zapalonemu ogrodnikowi!

 1. Szklarnia ogrodowa
  Pogoda w Polsce lubi zaskakiwać, dlatego też uprawa niektórych roślin wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup szklarni. Jej typ, wielkość oraz format – zależne są od budżetu.
  Najtańsze będą „szklarnie” foliowe (około 300 złotych), następnie poliwęglanowe (około 1000 złotych). Najwięcej zapłacimy za konstrukcje szklane (nawet kilka tysięcy złotych).
 2. Nowe narzędzia
  Ogrodnicy mają to do siebie, że rzadko kiedy wymieniają narzędzia. Wszak, nie ma nic złego w korzystaniu ze starych grabi, łopat czy wideł. Jednak… gdyby tylko otrzymać nowe, to stare, pordzewiałe i zniszczone narzędzia można by odstawić. Dlatego też, ciekawym prezentem będzie po prostu zakup nowego szpadla, grabi czy innych podstawowych narzędzi ogrodowych.
 3. Meble ogrodowe
  Jeśli ogrodnik uwielbia spędzać czas w swoim ogrodzie nie tylko na pieleniu i uprawie, to warto zastanowić się nad zakupem nowych mebli ogrodowych. W marketach dostępne są całe zestawy (krzesła, fotele, ławki, stoły). Koszty zaczynają się od około 500-700 złotych.
 4. Sadzonki
  Każdy ogrodnik ucieszy się z nowej rośliny. Zaskocz osobę obdarowywaną i kup jej coś egzotycznego: kiwi, mango, brzoskwinię lub inne tropikalne drzewko/krzew/sadzonkę. To z całą pewnością zrobi na nim wrażenie. Koszt takiego prezentu to raptem kilkadziesiąt złotych.
 5. Leżak
  Świetnym ogrodowym akcesorium jest leżak. Dzisiaj, wybór tych akcesoriów jest ogromny. Plastikowe, tekstylne, drewniane – małe i duże. Wybór jest przeogromny! Najtańsze modele dostaniemy już nawet za 100-150 złotych!
 6. Basen
  Ogród to miejsce nie tylko na uprawę! Zafunduj osobie obdarowywanej – basen. W lecie to jedna z najlepszych możliwych form relaksacyjnych. Duże baseny o przekroju około trzech metrów kosztują zwykle około 300 złotych.
 7. Grill
  Polacy uwielbiają grillować, dlatego też zakup nowego sprzętu – jest jak najbardziej wskazany. Jeśli jednak osoba obdarowywana dysponuje nowym grillem – możesz jej podarować wszelkiego rodzaju akcesoria umożliwiające sprawniejsze grillowanie – szczypce, widełki itd. Koszt? Od kilkudziesięciu złotych.
 8. Wąż ogrodowy
  Mimo, że polskie lato raczej rzadko kiedy jest wolne od deszczów, to wąż ogrodowy jest podstawowym narzędziem każdego ogrodnika. Jeśli osoba obdarowywana jest w posiadaniu takowego, możesz zakupić różnego rodzaju akcesoria – zraszacze, końcówki czy nawet całe systemy nawadniające – wszystko zależy od Twojego budżetu.
 9. Zrób to sam – kreatywny prezent dla majsterkowicza
  Chcesz zaskoczyć obdarowywaną osobę? Recepta jest bardzo prosta! Zakup kilka solidnych euro-palet, impregnat do drewna, gwoździe i młotek! Majsterkowicz z takim materiałem z całą pewnością – będzie potrafił zrobić coś ciekawego. Jeśli masz architektoniczny zmysł możesz również wykonać projekt lub całą konstrukcję! Powodzenia!
 10. Kwiaty
  Ogrodnicy KOCHAJĄ kwiaty, dlatego ta forma prezentu może wydawać się być błaha, ale nie w przypadku tej grupy społecznej. Najlepiej prezentować te, które można przesadzić. Koszt? Od kilkunastu złotych!

Dlaczego warto kupować „tematyczne” prezenty?
Alkohol, czekoladki, ubrania, kosmetyki czy inne „klasyczne” prezenty nigdy nie będą tak urokliwe i trafne jak dedykowane, prezenty „tematyczne”. Wykaż odrobinę trudu i wybierz taki prezent, który nie tylko będzie trafny, ale także zaskakujący! Bądź kreatywny! Spraw, aby Twój podarunek był najbardziej efektowny!

Pamiętaj: wybór prezentu i jego cena zależne powinny być od tego: kim jest dla Ciebie osoba obdarowywana, jakie macie relacje, jaki charakter ma konkretna impreza. Wszak, trudno prezesowi firmy – zapalanemu ogrodnikowi kupić szklarnię, czy basen. Trafność prezentów jest bowiem zależna nie tylko od danej osoby, ale także okazji oraz sytuacji.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*