10 prezentów na Dzień Babci

21 stycznia to dzień w którym mamy okazję podziękować swojej babci za jej dobro, życzliwość i miłość. Wszak, to właśnie wtedy, w Polsce obchodzone jest święto babci.

To świetna okazja na ofiarowanie swojej babci wymarzonego prezentu. Jaki powinien być? Poznajcie 10 prezentów, które spodobają się niemal każdej babci!

 1. Biżuteria

  Biżuteria to pomysł, który zawsze będzie trafiony. Pamiętaj jednak, że gust Twojej babuni może być nieco inny od obecnych trendów. Zawsze trafione będzie jednak złoto. Twoja babcia zadowolona powinna być również z korali, pereł oraz srebra.

 2. Okulary
  Starość nie radość, młodość nie wieczność – to powiedzenie znane jest niemal każdemu. Jest prawdziwe i powinno nam pomóc w wyborze produktów. Jeśli więc starość, to problemy ze wzrokiem. Zabierz swoją babcie do optyka i sfinalizuj zakup nowych szkieł i oprawek. To doskonały pomysł, który z całą pewnością przypadnie jej do gustu.
 3. Album ze zdjęciami
  Twoja babcie uwielbia opowiadać i wspominać jakim to niesfornym urwisem byłeś/aś w przeszłości? Świetnie! Z całą pewnością spodoba jej się zakup albumu i wywołanie zdjęć. Pamiętaj jednak, że to ona powinna być centralną postacią.
 4. Masaż regenerujący
  Czy zdajesz sobie sprawę, że osoby starsze ze względu na ograniczoną motorykę, powinny kilka razy w miesiącu pobudzać swoje mięśnie i poprawiać ukrwienie skóry? Doskonałą formą stymulacji będzie masaż, który możesz zamówić u mobilnych masażystów/fizjoterapeutów (z dojazdem do domu).
 5. Wyjście do kina
  Zaplanuj rodzinny wypad do kina. Pamiętaj jednak o tym, by Twoja babcia była kluczową postacią tego wyjścia. To ona powinna wybrać film na który pójdziecie. Dla wielu babć, taki wypad będzie najlepszym prezentem.
 6. Nowe ciuchy
  Wiele osób starszych, po pewnym czasie zapomina o odświeżaniu swojej garderoby. Dzień babci jest świetnym momentem na zakup prezentu takiego jak sukienka czy nowa koszula. Z całą pewnością, Twoja inicjatywa zostanie doceniona i na najbliższej imprezie rodzinnej – ujrzysz swoją babinkę w swoim prezencie, jesteśmy pewni.
 7. Zestaw naczyń
  Nowe sztućce, talerze czy filiżanki? Zastawa stołowa to zawsze trafiony prezent dla kobiety. Dlatego też, jeśli Twoja babcia narzekała w ostatnim czasie na braki w kuchennych szafkach – wykorzystaj to i sprezentuj nową zastawę. Taki prezent po prostu nie może być nietrafiony!
 8. Zegarek
  Twoja babcia jest raczej elegantką? W takim razie, całkiem ciekawym pomysłem na prezent będzie zakup nowego zegarka. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku nie powinno być miejsca na tanią chińszczyznę. Osoby starsze przykładają uwagę do materiału wykonania galanterii, dlatego też bransoletka powinna być skórzana lub srebrna/złota (w zależności od przeznaczonego budżetu).
 9. Zaplanuj cały dzień!
  Wymarzonym prezentem dla niemal każdej babci jest po prostu… Twoja obecność. Dlatego też, jeśli masz takową możliwość – zaplanuj cały dzień ze swoją babcią. Przybądź do niej z samego rana, zabierz na śniadanie, następnie pozmywaj naczynia i posprzątaj po posiłku. W kolejnym etapie wyjdź z babcią na miasto i korzystaj ze wszelakich dostępnych rozrywek: kawiarnia, kino, teatr, filharmonia i wiele, wiele więcej. Wróćcie wieczorem!
 10. Ekskluzywna kolacja
  Zarezerwuj stolik w dobrej restauracji. Przyjedź wieczorem dobrym samochodem z kierowcą (może to być Twój znajomy) i… pozwól się poczuć Twojej Babci jak damie. Zabierz ją do ekskluzywnej restauracji. Rozmawiajcie, wspominajcie i pijcie dobre wino.

Jak widzisz – ilość pomysłów na prezent dla babci jest naprawdę całkiem spora. Pamiętaj jednak, że to nie gift jest najważniejszy. Kluczowa jest Twoja pamięć, obecność i uwaga. To właśnie na tym zależy Twojej babci. Dla wielu z nich, 21. Stycznia to kluczowa data – ważniejsza od imienin, czy urodzin. Wszak, rolę babci odbierają naprawdę poważnie. Dlatego też – nie możesz zawieść swojej babci w tym niezwykle ważnym dniu.

Masz inne, ciekawe pomysły na prezent? Nie zapomnij skomentować tego artykułu. Być może będziesz stanowić natchnienie dla innych!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*